Gotthardský tunel v plamenech, možná až 20 obětí

Možná až 20 lidských životů si vyžádala srážka dvou nákladních automobilů a následný požár v Gotthardském tunelu na jihovýchodě Švýcarska. Oznámila to policie kantonu Ticino, která původně potvrdila jistou smrt deseti lidí. Kamióny se čelně srazily asi dva kilometry před jižním ústím tunelu, jeden z nich vezl pneumatiky a plachty, které se vzňaly. Oheň se rozšířil do délky 300 metrů a část klenby tunelu se zřítila. Předpokládá se, že řada osob se udusila v autech či na pěším útěku tunelem na sever. Tunel je uzavřen a doprava v oblasti přerušena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda v tunelu | Zdroj: ČTK

Na záchranných pracích se podílí 150 záchranářských vozidel a čtyři vrtulníky. Do stavu pohotovosti byla uvedena také armáda. Hasičům se však dosud nepodařilo dostat na místo srážky, práci jim komplikuje hustý dým, který z tunelu vychází. Podle záchranářů může být toxický. Policie proto vyzvala obyvatele nedaleké obce Airolo, aby zůstali doma a utěsnili dveře a okna. Podle švýcarské televize se žádná další vozidla se do srážky nezapletla.

Tunel byl otevřen v roce 1980, měří 16.300 metrů a je hlavní severojižní magistrálou napříč Alpami. Denně tudy projede 18 tisíc aut. Tunel byl uzavřen naposledy před sedmi lety, kvůli požáru nákladního vozu byla tehdy doprava zastavena na dva a půl dne.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme