Na Kanárských ostrovech evakuovali kvůli požáru čtyři tisíce lidí. S živlem bojuje 700 hasičů

Kolem čtyř tisíc lidí se muselo evakuovat kvůli lesnímu požáru, který na španělském ostrově Gran Canaria spálil přes 1 700 hektarů porostu. Informovala o tom v neděli agentura Reuters. Oheň se nedaleko vnitrozemského města Valleseco rozhořel v sobotu, ve stejné oblasti se hasil rozsáhlý požár už minulý týden.

Aktualizováno Las Palmas (Španělsko) (Aktualizováno: 18:16 18. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolem 2000 lidí se muselo evakuovat kvůli přírodnímu požáru, který na španělském ostrově Gran Canaria spálil přes 500 hektarů porostu | Foto: Borja Suarez | Zdroj: Reuters

Živel se v hornatém terénu pokouší zkrotit nejméně 700 hasičů, z toho dvě stovky armádních. Zasahuje rovněž devět vrtulníků a dvě letadla, informovaly místní úřady. Hrozí podle nich, že se plameny rozšíří, a tak nařídily evakuaci v nejméně šesti obcích: Tejeda, Valleseco, San Mateo, Gáldar, Moya a Artenara. V některých obcích jde už o druhý příkaz k evakuaci za poslední týden.

„Šíření požáru jsme zatím nezabránili, nemáme ho pod kontrolou,“ řekl v neděli novinářům předseda regionální vlády Kanárských ostrovů Ángel Víctor Torres. Ten už o situaci hovořil po telefonu i s úřadujícím španělským premiérem Pedrem Sánchezem a požádal jej o pomoc.

Požár se nyní šíří v téže oblasti, kde začalo hořet o minulém víkendu. Kvůli ohni se tehdy muselo evakuovat více než tisíc obyvatel, pod kontrolu se požár podařilo dostat teprve po čtyřech dnech. Už tehdy ale záchranáři varovali, že vysoké teploty a silný vítr mohou způsobit, že oheň se opět může začít šířit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme