Vyhlídkový let nad Grand Canyonem skončil tragédií. Při pádu helikoptéry zemřeli tři lidé

V americkém Grand Canyonu se zřítila helikoptéra s pilotem a šesti turisty na palubě. Při nehodě zemřeli podle místní policie tři lidé, další čtyři jsou v péči lékařů. Zatím není jasné, proč vyhlídkový let skončil pádem vrtulníku. Podle agentury AP patřila helikoptéra soukromé společnosti, která ročně přepraví šest set tisíc pasažérů.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grand Canyon | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Public domain

V helikoptéře se na vyhlídkový let nad kaňonem řeky Colorado v sobotu odpoledne místního času vydalo šest turistů a pilot, informují americká média.

Trump zablokoval zveřejnění memoranda demokratů. Obává se o národní bezpečnost

Číst článek

Záchranáři měli problém se ke zraněným dostat, uvedla televize CNN. Práci jim komplikoval silný vítr, tma i skalnatý terén.

Úřady zatím nezjistily, proč se vrtulník zřítil. Stroj značky Airbus Eurocopter EC130 po pádu hořel a byl do značné míry poničen. Provozovala ho cestovní kancelář Papillon, která na svých internetových stránkách uvádí, že vyhlídkové lety nad Velkým kaňonem a jinými místy každoročně zajistí pro zhruba 600 000 lidí. K nynější nehodě se zatím nevyjádřila.

Velký kaňon je až 1,6 kilometru hluboký a patří mezi nejnavštěvovanější místa ve Spojených státech. Byl vytvořen řekou Colorado v severní Arizoně v USA.

Ondřej Elbel, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme