Greenpeace sbírá na Slovensku podpisy proti těžbě uranu

Proti případné těžbě uranu na Slovensku protestují členové Greenpeace v hlavním městě Bratislavě. Chystají se odevzdat do parlamentu petici, kterou podepsalo přes sto tisíc lidí. Podle Greenpeace jde o největší podpisovou akci na ochranu životního prostředí v historii Slovenska.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Greenpeace

Greenpeace

Na Slovensku se zatím uran netěží, avšak těžební společnosti především z Austrálie a Kanady si už pronajaly asi čtyři sta kilometrů čtverečních, kde provádějí průzkum.

Proto lidé z Greenpeace protestují už jenom proti samotným plánům na těžbu a na svou stranu získali desítky dotčených obcí. Ze strany Greenpeace je to dobrá strategie, protože se tak spojují se starosty, kteří mají politické vazby.

I proto se v úterý budou peticí zaobírat slovenští poslanci. Už v noci jim proto aktivisté pod okny parlamentu rozsvítili velké číslice s počtem podpisů sto tisíc.

Ľubomír Smatana, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme