Greenpeace spustí na vodu loď Rainbow Warrior III.

Už třetí loď Rainbow Warrior spustí dnes na vodu ekologická organizace Greenpeace. S jejími dvěma předchůdkyněmi se aktivně účastnili kampaně proti vybíjení velryb, pokusným atomovým výbuchům zakládání skládek nebezpečných odpadů na dně moří či oceánů a podobně. Rainbow Warrior III. postavili v německém přístavu Brémách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest Greenpeace proti vysokým kvótám pro lov ryb | Foto: Pavel Novák

Stavitelé měli náročný úkol. Na lodi nesměli použít žádný materiál z PVC, žádné tropické dřevo z Afriky, ale pouze překližku z Evropy.

Nejpřísnější ekologické normy splňuje motor, pitná voda se bude vyrábět z mořské a pamatuje se také na zpracování odpadu.

Greenpeace tak chce ukázat, že i v lodním stavebnictví se dá řídit enviromentálními normami. Loď musí absolvovat několik zátěžových testů, slavnostní křest ji čeká 14. října, kdy nahradí Rainbow Warrior II.

Vůbec první loď s názvem Duhový válečník nechala potopit francouzská tajná služba, aby Greenpeace znemožnila protesty proti atomových testům na ostrově Mururoa.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme