Vydával se za oběť tragického požáru Grenfell Tower. Britský soud ho poslal na šest let do vězení

Podvodník, který se vydával za oběť požáru londýnského bytového mrakodrapu, půjde do vězení na šest let. Derrick Peters z úřadů vylákal v přepočtu 1,3 milionu korun. Při požáru budovy Grenfell Tower loni zemřelo 72 lidí.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhořela budova Grenfell Tower v Londýně | Zdroj: Reuters

Osmapadesátiletý muž se nechal po požáru ubytovat v Park Grand hotelu, kde stojí noc v přepočtu skoro pět tisíc korun. Za občerstvení zaplatila kensingtonská radnice dalších 150 000 korun.

Předstíral, že při požáru Grenfell Tower ztratil ženu a dítě. Dostal téměř 2 roky vězení

Číst článek

Potom vyšlo najevo, že muž ve věžáku Grenfell Tower nikdy nebydlel. Na výši trestu se podepsal fakt, že Derrick je soudu známý recidivista, který nedávno vykradl byt v sousedství hotelu, ve kterém bydlel.

Za pokus zneužít neštěstí z loňského června bylo už odsouzeno šest lidí. Pět dalších na rozsudek čeká.

Požár, který loni v červnu zachvátil obytnou budovu Grenfell Tower v londýnské čtvrti Kensington, si vyžádal 71 obětí. Příčinou neštěstí byla vadná chladnička.

Po celé Velké Británii v souvislosti s tragédií identifikovali stovky budov s podobným nevhodným obložením, které přispělo k rychlému šíření ohně po Grenfell Tower. Ohořelé torzo budovy by mělo být na konci letošního roku strženo.

Jaromír Marek, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme