Grozenské výbuchy mají na svědomí už 55 životů

55 lidských životů si podle dosavadních informací vyžádal včerejší teroristický útok na sídlo promoskevské čečenské vlády v Grozném. Další desítky lidí jsou hospitalizovány. Vyšetřovatelům se zatím nepodařilo zjistit totožnost pachatelů. Statistika ministerstva pro mimořádné situace uvádí 55 obětí explozí v Grozném a dalších 123 zraněných. Počet obětí útoku na budovu promoskevské vlády se ale může ještě zvýšit, protože neskončily záchranné práce a řada zraněných je v kritickém stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch v Grozném | Foto: ČTK/AP

Náměstek čečenského ministra vnitra uvedl, že útočníci měli všechny potřebné dokumenty ke vjezdu do areálu vlády, které jim vydalo velení vojenské ochrany. Proto je jednou z verzí motivů zrada. Oficiálně ale žádná verze útoku oznámena nebyla. Stejně tak nebyl do dnešního odpoledne v souvislosti s akcí nikdo zatčen. Pomocné portréty údajných pachatelů prý ale napověděly, že se asi nejednalo o osoby kavkazské národnosti.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme