Horor na lanovce. V Gruzii se rozjela pozadu a zrychlovala. Lyžaři skákali ze sedaček, 10 se jich zranilo

V gruzínském lyžařském středisku Gudauri se v pátek porouchala lanovka vedoucí na vrchol sjezdovky. Ta se nekontrolovatelně rozjela směrem dolů. Během nehody se zranilo podle informací serveru Novosti-Gruzija deset lidí včetně zahraničních turistů z Ukrajiny a Švédska. Ostatní se zachránili včasným skokem ze sedaček na svah pod nimi.

Video Gudauri (Gruzie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak je patrné z videa, sedačková lanovka se rozjela v opačném směru a postupně zrychlovala. Kdo včas neseskočil na zasněžený svah, byl v oblouku lanovky vymrštěn do vzduchu. Sedačky se poté začaly v dolní stanici hromadně srážet.

Podle gruzínského ministra zdravotnictví Davida Sergienka si incident vyžádal několik zraněných, kterým byla poskytnuta lékařská péče. „Zranění nejsou velmi vážná s výjimkou dvou turistů z Ukrajiny a ze Švédska," řekl podle agentury Interfax. Na místě zasahovaly tři posádky lékařů a záchranářů.

Nehodou se nyní zabývají gruzínské úřady a ministerstvo vnitra, které událost prošetřují jako porušení bezpečnostních pravidel. Server Novosti-Gruzija informoval, že nehodu s největší pravděpodobností způsobil výpadek elektrického proudu lanovky. 

Pozornost se soustředí na elektrické brzdy, které mohly selhat, a proto se lanovka rozjela v opačném směru.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme