Horor na lanovce. V Gruzii se rozjela pozadu a zrychlovala. Lyžaři skákali ze sedaček, 10 se jich zranilo

V gruzínském lyžařském středisku Gudauri se v pátek porouchala lanovka vedoucí na vrchol sjezdovky. Ta se nekontrolovatelně rozjela směrem dolů. Během nehody se zranilo podle informací serveru Novosti-Gruzija deset lidí včetně zahraničních turistů z Ukrajiny a Švédska. Ostatní se zachránili včasným skokem ze sedaček na svah pod nimi.

Video Gudauri (Gruzie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak je patrné z videa, sedačková lanovka se rozjela v opačném směru a postupně zrychlovala. Kdo včas neseskočil na zasněžený svah, byl v oblouku lanovky vymrštěn do vzduchu. Sedačky se poté začaly v dolní stanici hromadně srážet.

Podle gruzínského ministra zdravotnictví Davida Sergienka si incident vyžádal několik zraněných, kterým byla poskytnuta lékařská péče. „Zranění nejsou velmi vážná s výjimkou dvou turistů z Ukrajiny a ze Švédska," řekl podle agentury Interfax. Na místě zasahovaly tři posádky lékařů a záchranářů.

Nehodou se nyní zabývají gruzínské úřady a ministerstvo vnitra, které událost prošetřují jako porušení bezpečnostních pravidel. Server Novosti-Gruzija informoval, že nehodu s největší pravděpodobností způsobil výpadek elektrického proudu lanovky. 

Pozornost se soustředí na elektrické brzdy, které mohly selhat, a proto se lanovka rozjela v opačném směru.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme