Gruzie po sporech s organizátory zrušila svou účast v soutěži Eurosong

Gruzie podle ruských médií zrušila svou účast v soutěži o nejlepší píseň Eurovize. Tbilisi tak protestuje proti rozhodnutí pořadatelské Evropské vysílací unie. Ta předtím požádala Gruzii, aby změnila text písně, kterou do soutěže posílá. Ten má totiž podle organizátorů politický podtext a obsahuje narážky na jméno ruského premiéra Vladimira Putina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurosong | Foto: Česká televize

Gruzie rozhodnutí Evropské vysílací unie odmítá - do sídla EBU už organizátoři poslali dopis, ve kterém jakékoli změny kontroverzní písně vylučují s tím, že dílo nenese politický podtón. Název i text písně, se kterou gruzínská skupina do květnového moskevského finále plánovala vyrazit, si pohrává se jménem ruského premiéra Vladimira Putina.

To podle EBU odporuje pravidlům soutěže, Gruzii proto vyzvala ke změně textu nebo výběru jiné písně. Vztahy mezi Gruzií a Ruskem jsou dlouhodobě napjaté. Poté, co loni v létě proti sobě obě země vedly krátkou válku, mnozí Gruzíni označují ruského premiéra za hlavního nepřítele Tbilisi.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme