Gruzie popírá vyslání amerických jednotek do země

Spojené státy údajně plánují vyslání elitních jednotek do Gruzie, kde mají američtí specialisté trénovat tamní vojáky. Napsala to agentura Reuters citující nejmenované americké představitele. Právě v Gruzii podle nich chtějí USA otevřít třetí frontu tažení proti terorismu. Gruzie ale tyto zprávy hned z několika zdrojů popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

americký voják | Foto: ČTK/AP

Mluvčí gruzínského prezidenta Ševarnadzeho Kacha Imnadze prohlásil, že správa o příletu příslušníků amerických speciálních jednotek není správná. Přiznal ale, že v brzké době přicestuje do Tbilisi skupina amerických vojenských expertů. "Spolupracujeme se Spojenými státy i s Ruskem v obraně a bezpečnosti, to ale neznamená, že plánujeme vojenskou operaci," uvedl mluvčí.

Stejné stanovisko v reakci na informace o přípravách akce proti teroristům v horské soutěsce Pankisi prezentoval i náměstek ministra bezpečnosti Gruzie. V Rusku přinesly agentury zprávy, že Moskva možná souhlasila s akcí teroristů s pomocí Američanů výměnou za kontrolu nad jižní Osetií a Abcházií.

Američtí vojáci už proti teroristům bojují v Afghánistánu a na Filipínách. Deník Washington Post napsal, že Pentagon už Gruzii poskytl 10 bojových helikoptér.

Petr Voldán, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme