Gruzínská vláda se distancovala od urážek Putina, které zazněly v televizi Rustavi. Napětí v regionu trvá

Mezi Ruskem a Gruzií vypukl další skandál. Moderátor televize Rustavi-2 z obrazovky hrubě urážel ruského prezidenta Vladimíra Putina. Gruzínská prezidentka Salome Zurabišviliová i vláda pořad rezolutně odsoudily. Gruzínský kabinet varoval před vyhrocením bezpečnostní situace v regionu.

Tbilisi/Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin | Foto: Sputnik/Alexey Nikolsky/Kremlin | Zdroj: Reuters

Moderátor Giorgi Gabunija začal svůj pořad Post scriptum sérií velmi vulgárních slov na adresu ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Putin zakázal ruským aerolinkám létat do Gruzie, v zemi vypukly protivládní a protiruské protesty

Číst článek

Prezidentka Salome Zurabišviliová označila pořad televize Rustavi-2 za protistátní provokaci, jejímž cílem je podle ní buď vyvolání nové války, nebo pomsta za neúspěšný převrat.

Konec přímých letů

Pondělím skončilo přímé letecké spojení mezi Ruskem a Gruzií. Lety až do odvolání pozastavil ruský prezident Vladimír Putin v reakci na protiruské nálady v Gruzii.

Ruský ministr dopravy Jevgenij Ditrich uvedl, že zrušení letů do Gruzie připraví letecké společnosti o tři miliardy rublů, což je asi miliarda korun.

Zákaz přímých letů platí i pro gruzínské společnosti, ty ale okamžitě nabídly svým klientům lety z Ruska s mezipřistáním v arménském Jerevanu.

Ruští turisti tradičně tvořili nejpočetnější skupinu zahraničních návštěvníků. Gruzínská vláda už zahájila kampaň, kterou chce přilákat hosty ze západních zemí.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme