Gruzínská opozice čelí obvinění ze spojení s kriminálním podsvětím, pět dní před volbami

Necelý týden před parlamentními volbami Gruzii zachvátil další skandál. Terčem kritiky je tentokrát gruzínská opozice. Vláda ji viní z toho, že se chtěla pokusit získat vítězství ve volbách s pomocí kriminálního podsvětí. Opoziční hnutí to odmítá. Gruzínská prokuratura už obvinění začala vyšetřovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gruzínský prezident Michail Saakašvili, Forum 2000 | Foto: Filip Jandourek

Nejnovější aféru rozdmýchaly fotografie a videonahrávky francouzských úřadů, které zachycují kritika současné vlády, bývalého ministra Georgije Chaindravu, během loňské schůzky se skupinou gruzínských mafiánských bosů žijících v jižní Francii.

Vláda viní opozici, že s pomocí podsvětí chtěla získat vítězství ve volbách a kriminálním organizacím otevřít cestu zpět do země.

Opoziční hnutí Gruzínský sen, vedené miliardářem Bidzinou Ivanišvilim, označilo obvinění za absurdní. Schůzka prý byla soukromou aktivitou někdejšího ministra, který se v politice neangažuje už několik let.

Lenka Kabrhelová, Ivana Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme