Gruzínská vláda bude jednat o odchodu ruských vojsk

V Gruzii slaví pravoslavné Vánoce, také se dnes dozvědí oficiální výsledky prezidentských voleb, navíc dostanou na celých čtyřiadvacet hodin elektrickou energii a ještě budou mít možná jasno v otázce budoucnosti ruských vojenských základen v Gruzii - toto téma totiž bude hlavním bodem dnešního jednání gruzínského ministra zahraničí v Moskvě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michail Saakašvili | Zdroj: ČTK

Předchozí vedení státu vedlo jednání o problému ruských základen pomalu. Chceme tento proces oživit, konstatoval šéf gruzínské diplomacie Tedor Džaparidze. Jeho dnešní jednání v Moskvě bylo také hlavní tématem večerního zasedání Rady národní bezpečnosti Gruzie. Podle ministra zahraničí je potřeba otázku základen řešit na vyšší rovni než dosud, a proto bude Džaparidze mimojiné mluvit o termínech tažení ruských vojáků s náčelníkem generálního štábu ruské armády Balujevským. Gruzie se domnívá, že odchod ruských jednotek je možný do tří let. Rusko chce stahování během 11 let, konstatoval šéf gruzínské diplomacie.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme