Guatemalu zasáhlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Pocítili ho i v sousedním Salvadoru

Zemětřesení o síle 6,8 stupně zasáhlo ve čtvrtek tichomořské pobřeží Guatemaly, kde živel třásl budovami a lámal stromy. O mrtvých ani zraněných nemají místní úřady zatím žádné informace.

Ciudad de Gautemala Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemětřesení v Guatemale

Zemětřesení v Guatemale | Zdroj: Reuters

Otřesy pocítili rovněž obyvatelé sousedního Salvadoru, informovala agentura Reuters. Epicentrum zemětřesení se přitom nacházelo 38 kilometrů od guatemalského přístavu Puerto San José, ohnisko otřesů leželo v hloubce deset kilometrů pod povrchem.

Nejsilnější otřes udeřil v 06.30 místního času (14.30 SELČ). Lidé v hlavním městě Guatemale podle místních médií vybíhali z budov v obavách, že se zřítí, žádné zásadnější škody ale úřady zatím neregistrovaly.

Střední Amerika patří k tektonicky aktivním oblastem, kde nejsou zemětřesení podobné intenzity nijak výjimečná. Před týdnem se země v Guatemale třásla silou 6,9 stupně, přičemž zemřeli nejméně dva lidé a pět se jich zranilo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme