U Guiney-Bissau se potopila loď s asi šedesáti lidmi na palubě. Záchranné čluny nemají palivo

Až 60 lidí, nejspíš migrantů, se pohřešuje poté, co se u pobřeží západoafrické Guiney-Bissau během bouře potopila dřevěná rybářská loď. Místní námořnictvo nemohlo lidem na plavidle vyrazit na pomoc, protože se potýká s nedostatkem finančních prostředků, uvedla ve středu britská BBC.

Bissau Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migranti na lodi (ilustrační foto) | Foto: Ismail Zitouny | Zdroj: Reuters

K nehodě došlo již v noci na úterý, podrobnosti se ale dostaly na veřejnost až během středy. Jak uvedla agentura AFP, pobřežní hlídka má k dispozici dva čluny, ty ale nemohly opustit přístav kvůli nedostatku paliva.

U marockých břehů utonulo 34 lidí, na lodi mířili do Španělska

Číst článek

Podle místních úřadů bylo rybářské plavidlo, které mělo kapacitu okolo 60 osob, nalezeno, žádný z pasažérů ale v jeho okolí nebyl.

„Nevíme, kolik lidí bylo na palubě, když se loď potopila, ani jejich identitu ani národnost. Podle informací, které se ke mně dostaly, tam bylo ale více než 60 osob,“ uvedl místní vojenský velitel Siga Batista. „Kvůli špatné finanční situaci jsme nemohli zorganizovat záchrannou operaci,“ dodal.

Přístavy v Guinea-Bissau někdy využívají migranti, kteří se snaží dostat dále směrem do Evropy. Chudá západoafrická země, která bývala portugalskou kolonií, má pobřeží dlouhé 200 kilometrů. Neoperují u něj žádné hlídkové lodě, které by případně zachraňovaly životy.

Místní úřady v souvislosti s nehodou požádaly rybáře, aby jim případně oznámili, kdyby na moři spatřili nějaká těla či nalezli přeživší.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme