Gustav se přehnal Karibikem, na úder se připravuje jih USA

Na sedm desítek lidí už v Karibiku zabila tropická bouře Gustav. Ta se přehnala přes Kajmanské ostrovy a dál míří do Mexického zálivu. Podle meteorologů navíc hrozí, že než Gustav dorazí na pobřeží Spojených států, ještě výrazně zesílí a dosáhne síly hurikánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé New Orleans se připravují na příchod bouře Gustav | Foto: AFP

Na jeho úder se už proto připravují například v Texasu či na Floridě. S velkými obavami bouři sleduje také Louisiana. Tamní úřady už vyhlásily stav ohrožení a v pohotovosti je i národní garda.

Podobné přípravy už také zahájily v New Orleans, které se stále vzpamatovává z následků ničivého hurikánu Katrina, který se oblastí přehnal v roce 2005. Neworleanský starosta Ray Nagin už proto ujistil obyvatele města, že tentokrát jsou úřady na živel lépe připraveni.

"Možná se někteří lidé bojí, že pokud budou muset tentokrát před hurikánem opustit své domovy, do New Orleans se už nikdy nevrátí. Ujišťuji vás, že se zpět do města vrátíte, že ochráníme váš majetek, zajistíme lepší vzájemnou pomoc a že jsme zdokonalili vzájemnou spolupráci mezi úřady," řekl obyvatelům města starosta.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme