Haag chce pomoct s přílivem imigrantů z východní Evropy

Nizozemské hlavní město Haag volá o pomoc. Podle tamní radnice město neohrožuje mořský příliv, ale vlna přistěhovalců z východní Evropy. Podle odhadů radnice žije v Haagu dvacet a třicet tisíc nových imigrantů z východoevropských zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Den Haag | Foto: europa.eu.int

„Město čelí tsunami z východní Evropy,“ prohlásil v rozhovoru pro deník Trouw - Víra městský radní Marnix Norder. On sám prý individuálně proti žádnému přistěhovalci nic nemá, ale začíná jich podle něj už být trochu moc. „Příjezdy Bulharů, Poláků a Rumunů jsou pro město největší integrační výzvou, které kdy čelilo,“ uvedl radní.

Haag bude muset vynaložit tři miliony eur mimo rozpočet, aby mohl řešit problémy spojené s přílivem imigrantů. Většina Východoevropanů pracuje v oborech, do kterých se Nizozemci právě nehrnou, jako jsou stavebnictví, zahradnictví, doprava a zpracování masa.

Nizozemský premiér Mark Rutte má podle listu Trouw v Bruselu žádat, aby Evropská unie zpřísnila pravidla pro přistěhovalectví v celé Evropě.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme