Haagskému tribunálu se vydali další dva Srbové

Další dva srbští prominenti se vydali Mezinárodnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii. Do Haagu dorazili bývalý místopředseda srbské vlády Nikola Šainovič a někdejší velitel koncentračného táboru Omarska v Bosně Momčilo Gruban. Jak informuje zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, Nikola Šainovič je obviněn ze zločinů proti lidskosti spáchaných za kosovské války, vinu ale popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní tribunál v Haagu | Foto: Česká televize

Šainovič se měl spolu s jugoslávským exprezidentem Slobodanem Miloševičem a dalšími třemi bývalými srbskými politiky podílet na řízení etnických čistek proti kosovským Albáncům. Argumenty obžaloby ale odmítá. "To, že se vydávám dobrovolně tribunálu v Haagu, je racionální řešení situace, kdy jugoslávské úřady odsouhlasily zákon, který umožňuje mé zatčení a předání do zahraničí. Popírám ale jakoukoli vinu ve smyslu obžaloby a budu bojovat za pravdu," prohlásil Šainovič. Zároveň doufá, že soud ho neponechá dlouho ve vazební věznici a během procesu bude na svobodě.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich - Šainovič v Haagu

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme