Haagský tribunál Miloševiče na svobodu nepustí

Bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič zůstane ve vězení. Mezinárodní trestní tribunál totiž zamítl jeho žádost o dočasné propuštění na svobodu. Jugoslávský exprezident požádal o propuštění minulý týden s tím, že se na svobodě může lépe připravit a vést svou obhajobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič | Foto: Interpol

Slobodan Miloševič tvrdil, že nemá stejné možnosti jako obžaloba, protože se nemůže pohybovat v terénu. Stěžoval si navíc na malý kontakt s rodinou. Od ledna totiž nemohla do Haagu přicestovat jeho manželka. Mira Markovičová navštíví svého manžela poprvé od začátku procesu teprve zítra.

Předseda soudu Richard May ale žádost o propuštění zamítl. Soudní proces je v plném proudu a senát neví, zda by se Miloševič k soudu znovu dostavil. Navíc není jisté, zda by neohrožoval svědky obžaloby, prohlásil Richard May.

Miloševič čelí před mezinárodním tribunálem 66 obviněním z válečných zločinů, kterých se měl dopustit v 90. letech během válečných událostí v Bosně, Chorvatsku a v Kosovu. Na každý z těchto zločinů se přitom vztahuje doživotní trest.

Milan Fridrich, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme