Haagský tribunál rozšířil Miloševičovo obvinění

Bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič dnes potřetí předstoupil ke slyšení před Mezinárodním trestním tribunálem pro zločiny v bývalé Jugoslávii, který oficiálně rozšířil jeho obžalobu. Miloševič je nyní obviněn také ze zločinů proti lidskosti v souvislosti s vraždami stovek civilistů a vyhnání 170.000 nesrbských obyvatel Chorvatska během války v Chorvatsku v první polovině 90. let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič | Zdroj: ČTK

Třetí slyšení před mezinárodním tribunálem bude trvat zatím rekordní dobu. Předseda soudu Richard May prohlásil, že se celé slyšení může protáhnout až do zítřejšího rána, protože obžaloba chce Miloševičovi přečíst celý text obvinění z války v Kosovu. "Tribunál chce zaprvé prodiskutovat průběh přípravy procesu, seznámit Miloševiče s revidovaným textem obžaloby z války v Kosovu, obžaloba také vystoupí s novým obviněním Miloševiče ze zločinů proti lidskosti během války v Chorvatsku," dodal May.

Miloševič má poprvé během procesu k dispozici právníky, nejsou to však obhájci v pravém slova smyslu. Soud v září určil trojici advokátů, kteří mají Miloševičovi vysvětlovat zvyklosti při jednání v Haagu. Při prvních dvou slyšeních Miloševič, který je ve vazební věznici v Haagu od června, odmítl uznat legitimitu soudu a vyslovit se k tomu, zda se cítí vinen. Soudci to vzali jako odmítnutí viny. Odmítl rovněž obhájce s tím, že se bude hájit sám.

Milan Fridrich, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme