Hackeři a špionáž. To jsou témata k jednání pro prezidenty Číny a USA

Dvoudenní setkání amerického prezidenta Baracka Obamy s čínským protějškem Si Ťin-pchingem bude věnováno především kybernetické špionáži, vzájemnému obchodu a Severní Koreji. Čínské počítačové a internetové pirátství je jedním z nejpalčivějších problémů Američanů. Peking ale jakékoli spojitosti s útoky hackerů a krádežemi duševního vlastnictví odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama po dopadení podezřelého Džochara Carnajeva ocenil práci policie | Zdroj: ČTK

Dvoudenní setkání amerického prezidenta Baracka Obamy a čínského protějšku Si Ťin-pchinga má začít dnes večer soukromou večeří v kalifornském Sunnylands Estate.

Jednat spolu mají oba politici například o útocích čínských hackerů, komerční špionáži nebo ochraně duševního vlastnictví.

Minulý týden měli podle listu Washington Post čínští počítačoví piráti ukrást Pentagonu informace o více než dvaceti amerických zbraních. Čínské ministerstvo obrany zprávu ale označilo za nesmyslnou. Peking prý žádnou cizí pomoc při vývoji zbraní nepotřebuje.

Američtí odborníci a obchodníci teď žádají po vládě protiopatření.

Kateřina Procházková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme