Hackeři napadli webové stránky britské vlády, návštěvníky zneužívali k těžbě kryptoměny

Tisíce webových stránek britské vlády byly nakaženy počítačovým kódem, který zneužíval počítače návštěvníků na takzvanou těžbu kryptoměn. Informuje o tom zpravodajský server Sky News.

Londýn (Aktualizováno: 18:50 11. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hackeři shodili webové stránky britské vlády. (Ilustrační snímek) | Foto: Neobrand | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Přes 5000 webových stránek ovlivňovalo počítače návštěníků a zneužívalo je k těžení kryptoměny podobné bitcoinu.

Uživatelé, kteří si zobrazili stránku úřadu komisaře pro informace (Information Commissioner's Office), stránky společnosti nabízející studentské půjčky nebo městské stránky Manchesteru, Camdenu nebo Croydonu mohou mít nakažené počítače softwarem známým pod názvem „Coinhive“. Ten autoři propagují jako „kryptotěžič pro vaše webové stránky“.

Software, zatímco si webovou stránku prohlížíte, na pozadí využívá váš počítač a jeho výpočetní výkon k těžení kryptoměny. A to až do té doby, než stránku správci vypnou.

„Tento typ napadení není nový, ale je to ten největší, který jsem viděl,“ cituje Sky News bezpečnostního experta Scotta Helmeho.

Škodlivý kód programu Coinhive byl vložen do oblíbeného doplňku „BrowseAloud“, který pomáhá nevidomým s orientací na internetu. Společnost spravující tento doplněk už pro Sky News potvrdila jeho dočasné vypnutí.

Webová stránka úřadu komisaře pro informace je nedostupná kvůli hackerům. | Foto: Firmbee | Zdroj: Fotobanka Smartmockups.com

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme