Hackeři napojení na čínskou armádu údajně pronikli do sítě Pentagonu

Čína pronikla do počítačové sítě amerického ministerstva obrany. Tvrdí to list The Financial Times, kterému tuto informaci potvrdili nejmenovaní američtí představitelé. Hackeři napojení na Čínskou lidovou armádu měli do sítě Pentagonu proniknout po několikaměsíčním úsilí letos v červnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pentagon | Foto: maxho.com

V USA tak roste obava, že by mohly být počítače ministerstva obrany vyřazeny z provozu v kritických okamžicích. Peking se k těmto obviněním zatím nevyjádřil. Čínské ministerstvo zahraničí čelí otázkám zahraničních médií, zatím pro ně ale má jedinou odpověď: "Zjišťujeme informace o tomto případu, až to prověříme, dáme vám vědět."

Podobné obvinění na adresu čínské armády už padlo minulý týden těsně před návštěvou spolkové kancléřky Angely Merkelové v Pekingu. Německý magazín Der Spiegel totiž zveřejnil zprávu o tom, že hackeři napojení na čínskou armádu pronikli do počítačů několika ministerstev včetně samotného kancléřství. Čínský premiér Wen Ťia-pao v reakci na to prohlásil, že Peking s těmito aktivitami nesouhlasí a snaží se proti hackerům bojovat.

Robert Mikoláš, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme