Hackeři z KLDR prý vyhrožují Americe kvůli filmu o atentátu na Kim Čong-una

Spojené státy zřejmě obviní Severní Koreu z hackerských útoků na filmovou společnost Sony. FBI věří, že souvisí s filmem The Interview. Komedie, která paroduje severokorejský režim, proto zatím nepůjde do kin.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plakát The Interview

Plakát The Interview | Foto: oficiální Facebook The Interview

Snímek vypráví příběh dvou amerických moderátorů, kteří jedou do KLDR natočit rozhovor s Kim Čong-unem.

Zároveň ale dostanou od CIA tajný úkol - spáchat na severokorejského vůdce atentát.

Pchjongjang od začátku film kritizoval a vyzýval Spojené státy, aby ho stáhly, což společnost Sony odmítla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hackeři, kteří útočí na filmové společnosti kvůli americké komedii The Interview, prý pracují pro KLDR. Více šefredaktor Lupa.cz D. Slížek

Teď ale premiéru filmu naplánovanou na 25. prosince sama zrušila, a to kvůli hrozbám dalších kybernetických útoků.

Hackeři, kteří si říkají Guardians of Peace, tedy Strážci míru, se od začátku snaží o to, aby se film The Interview nedostal na veřejnost.

Před několika týdny napadli počítače společnosti Sony, pronikli do jejích tajných dokumentů a zveřejnili na internetu stovky osobních dat o zaměstnancích, soukromou korespondenci tamních manažerů, ale i dosud nevydané filmy.

Hackeři se teď ozvali znovu a prohlásili, že každému kinu, které bude americkou komedii promítat, hrozí nebezpečí.

K tomu se později připojila i FBI, která společnostem radí, aby se takové situace vyvarovaly.

Její vyšetřovatelé prý prokázali, že za celou situací stojí Severní Korea, detaily z celého vyšetřování by měly Spojené státy prozradit během dnešního dne.

The Interview není první film, který KLDR paroduje. V roce 2004 byla natočena loutková komedie Team America: Světovej policajt, kde tvůrci zesměšňují předchozího severokorejského lídra Kim Čong-ila.

Pavlína Nečásková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme