Hackeři zveřejnili důvěrné informace o amerických politicích a osobnostech

Na web se dostala důvěrná data některých celebrit a politiků ze Spojených států. V některých případech je doprovázely nelichotivé snímky. Mezi poškozenými je i americká první dáma Michelle Obamová, zpěvačka Britney Spearsová či americký viceprezident Joe Biden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na počítači. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Informace se objevily na internetových stránkách, jejichž internetová adresa obsahuje doménu někdejšího Sovětského svazu, což znamená, že autoři se rozhodli použít příponu ‘su‘, která se už nepoužívá, která už de facto neexistuje.

Na stránce hackerů jsou data o 19 veřejně známých osobách. V případě Michelle Obamové jsou vystaveny údaje o jejím bydlišti a číslu sociálního pojištění a o finančních transakcích. Údaje jsou opatřeny vzkazem "Stěžuj si manželovi, tebe máme rádi".

Terčem hackerů se stal i někdejší viceprezident Al Gore, ministr spravedlnosti Eric Holder, bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová nebo herci Mel Gibson či Arnold Schwarzenegger.

Americké ministerstvo spravedlnosti zarazilo především to, že se na internetu objevily i některé osobní údaje, které by někdo mohl zneužít k získání falešné identity. Týká se to hlavně čísla sociálního pojištění, jež je obdobou českého rodného čísla.

Policie například tvrdí, že jsou lidé na ni naštvaní. „Nejlepší slovo, jakým mohu situaci popsat, je hrůza," řekl po odhalení internetových stránek s citlivými údaji policejní důstojník Andrew Smith. Ten řídí vyšetřování případu v Los Angeles.

Hackeři nezveřejnili, co tím chtěli říct nebo proč útok provedli.

bre, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme