Libyjský generál Haftar znovu navštívil Egypt, jeho milice pokračují v útoku na Tripolis

Libyjský pensionovaný generál Chalífa Haftar znovu navštívil Egypt. Je to už podruhé během měsíc trvající Haftarovy ofenzivy proti libyjské vládě v Tripolisu. Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí Haftara otevřeně podpořil. OSN ale uznává výhradně vládu Fájize Sarrádže v Tripolisu, proti které generál Haftar vede svůj útok.

Káhira Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polní maršál Chalífa Haftar

Polní maršál Chalífa Haftar | Foto: Philippe Wojazer | Zdroj: Reuters

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí zopakoval, že generála Haftara podporuje v boji proti všem formám terorismu. Egypt Haftarovy milice financuje a vybavuje technikou.

Počátkem dubna milice zahájily útok proti mezinárodně uznávané vládě v Tripolisu. Od té doby přišlo o život 500 lidí.

Premiér mezinárodně uznávané vlády Fájiz Sarrádž se snaží získat proti Haftarovi podporu. V uplynulých dnech navštívil Paříž, Řím, Berlín i Londýn. V rozhovoru pro francouzskou televizi France24 Sarrádž uvedl, že Haftarova ofenziva zhatila v Libyi naděje na politickou dohodu.

null

null

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme