Hague: Írán tajně testuje rakety schopné nést jaderné hlavice

Britský ministr zahraničí William Hague varoval parlament před íránským zbrojením. Podle něj Teherán tajně otestoval rakety schopné nést nukleární hlavice a vyrábí více obohaceného uranu, než potřebuje na civilní účely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

William Hague | Zdroj: Reuters

Írán v úterý otestoval 14 raket. Minimálně jedna z nich byla středního doletu a schopná zasáhnout izraelské a americké cíle v oblasti Perského zálivu. Spojené státy označily cvičení jen za vychloubačné chřestění zbraněmi.

Britský ministr zahraničí William Hague ale tvrdí, že Írán navíc v říjnu tajně odpálil několik raket schopných nést atomové hlavice a porušil tak rezoluci OSN.

Britové proto chtějí přitvrdit sankce proti islamistickému režimu. Západ se obává, že hlavním cílem íránského raketového a vesmírného programu, který je pod kontrolou elitních revolučních gard, je vyvinout nosič pro jadernou zbraň. Teherán veškerá obvinění, včetně těch nejnovějších, kategoricky odmítá.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme