Haider "definitivně" opouští spolkovou politiku

Korutanský hejtman a bývalý předseda rakouské strany Svobodných Jörg Haider prohlásil, že opouští spolkovou politiku. Reagoval tak na vnitrostranický spor ohledně daňové reformy. Haiderova oponentka - nynější předsedkyně Svobodných a vicekancléřka Susanne Riessová-Passerová se totiž s představiteli koaliční lidové strany shodla na ročním odkladu reformy daňového systému, která bude znamenat snížení daní. Obě strany jako důvod tohoto kroku uvedly neočekávané výdaje na likvidaci povodňových škod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jörg Haider a Susanne Riessová-Passerová | Foto: ČTK/EPA

V reakci na to však Haider oznámil, že odchází a nebude už zasahovat do předvolebního boje ani se nezúčastní schůzí stranického vedení. Populistický politik už v minulosti mluvil o svém odchodu ze spolkové politiky několikrát, naposledy v únoru poté, co byl ve své straně kritizován za návštěvu Iráku a za setkání s iráckým prezidentem Saddámem Husajnem. Teď však agentuře APA řekl, že se rozhodl definitivně.

Marika Táborská, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme