Haišman: Jsou třeba přísnější pravidla pro imigranty

Přísnější pravidla pro imigranty jsou podle ředitele odboru azylové a imigrační politiky Tomáše Haišmana na místě. Haišman tak reagoval na slova francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozcestí | Foto: Pavel Novák

Ten o víkendu prohlásil, že je nutné více chránit hranice Evropské unie před nelegální migrací. Pokud se tak nestane, Francie ze Schengenu podle Sarkozyho odejde.

Haišman Radiožurnálu řekl, že největším hříšníkem v kontrole nelegální migrace je Řecko.

„Existují státy, které dlouhodobě neplní pravidla. Deficity jsou zřejmé, podíváte-li se na v podstatě humanitární katastrofu řeckého azylového systému, neschopnost Řecka chránit vlastní velmi krátkou pozemní hranici s Tureckem.“

Francouzský prezident Sarkozy se domnívá, že je třeba revidovat Schengen. Podle něho není možné nechat bruselské technokraty, aby řídili proudy běženců do Evropy sami. Podle něho je to jediná možnost, jak zabránit vnitřnímu zhroucení Evropy.

„Problém je neschopnost dohody se svým vlastním sousedem na určitých pravidlech při řešení přeshraniční ilegální migrace. Neřešení problémů legálních pobytů,“ upozornil Haišman.

Milan Kopp, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme