Po vraždě haitského prezidenta je na útěku stále osm ozbrojenců. Motiv činu zůstává nejasný

Haitští policisté dál pátrají po osmi žoldácích podezřelých ze středeční vraždy haitského prezidenta Jovenela Moiseho. Motiv činu ani informaci, kdo si jeho smrt objednal, zatím vyšetřovatelé neupřesnili. Podle úřadů se na útoku podílelo celkem 28 mužů. Tři z nich policisté zastřelili, sedmnáct dalších pozatýkali a v poutech je předvedli před novináře.

Port-au-Prince Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podezřelí z vraždy haitského prezidenta

Podezřelí z vraždy haitského prezidenta | Foto: Estailove St-Val | Zdroj: Reuters

Jak řekl šéf haitské policie, všichni muži měli vojenský výcvik. Většina z nich pochází z Kolumbie, dva jsou prý američtí občané původem z Haiti.

Banánový magnát s řadou nepřátel. Vražda prezidenta otřásla Haiti, karibská země míří do dalšího chaosu

Číst článek

Několik útočníků se do země dostalo přes Dominikánskou republiku. Před útokem tam strávili zhruba měsíc. Pozadí případu ale zůstává nejasné.

Ozbrojenci zastřelili haitského prezidenta Moiseho ve středu přímo v jeho domě na okraji metropole Port-au-Prince. Haitská vláda vyhlásila patnáctidenní stav nouze, aby mohli policisté co nejrychleji vrahy pochytat.

Úřady nejdřív žádaly o pomoc i občany, pak ale varovaly, aby lidé nebrali právo do vlastních rukou.

Na Haiti sílí nepokoje a politický chaos. Nejvyšším představitelem země by teď měl být premiér. Na tento post si ale dělají nárok dva politici.

Kateřina Schmiedová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme