Nejméně jedenáct lidí zemřelo při zemětřesení v Haiti, mělo sílu 5,9 stupně

Nejméně jedenáct obětí si vyžádalo silné zemětřesení, které v sobotu večer (v noci na neděli středoevropského času) zasáhlo Haiti. Agentuře AFP to řekl mluvčí haitské vlády. Podle americké geologické služby USGS měly otřesy sílu 5,9 stupně.

Port-au-Prince Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky zemětřesení (ilustrační foto)

Následky zemětřesení (ilustrační foto) | Foto: Angelo_Giordano | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Na severu země se zřítilo několik domů i část kostela ve městě Plaisance, informovala agentura AP.

Epicentrum otřesů leželo v moři pouhých 19 kilometrů severozápadně od města Port-de-Paix na severozápadě ostrova Hispaniola. Ohnisko zemětřesení leželo v hloubce 11,7 kilometru.

Zemětřesení v Indonésii si vyžádalo už 1650 obětí. Pátrání po dalších může trvat pět měsíců

Číst článek

Mluvčí haitské vlády Eddy Jackson Alexis agentuře AFP potvrdil informace místních médií, podle kterých zahynulo v důsledku zemětřesení jedenáct lidí. Nejvíce jich zemřelo ve městě Port-de-Paix.

Podle haitského úřadu civilní ochrany utrpěly při zemětřesení také desítky lidí zranění. Domy se zřítily kromě Port-de-Paix také ve městě Gros Morne a v obci Chansolme. Ve městě Plaisance se zřítila část katolického kostela i dům stojící v jeho blízkosti. Otřesy byly citelné i v hlavním městě Port-au-Prince, kde ale žádné větší škody nenapáchaly.

Prezident Haiti Jovenel Moise vyzval na twitteru obyvatele své země, aby zachovali klid.

V roce 2010 postihlo chudý karibský stát zemětřesení o síle 7,2 stupně. V jeho důsledku zahynulo kolem 230 000 lidí a na 300 000 dalších osob bylo zraněno. Řada lidí, které tehdejší otřesy připravily o střechu nad hlavou, dosud žije v nouzových přístřešcích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme