Druhý konvoj s humanitární pomocí vyjel z Egypta. Do Pásma Gazy míří 17 kamionů

Přes hraniční přechod Rafáh mezi Egyptem a Pásmem Gazy v neděli začal přejíždět druhý konvoj s humanitární pomocí. Je v němž 17 kamionů, informovala agentura AFP. První konvoj byl do Gazy vpuštěn v sobotu. Pásmo Gazy je terčem odvetného izraelského bombardování a blokády po brutálním útoku palestinského hnutí Hamás na Izrael ze 7. října.

Sledovali jsme online Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamiony s humanitární pomocí začaly přejíždět přes hraniční přechod Rafáh z Egypta do Pásma Gazy (ilustrační foto)

Kamiony s humanitární pomocí začaly přejíždět přes hraniční přechod Rafáh z Egypta do Pásma Gazy (ilustrační foto) | Foto: Amr Abdallah Dalsh | Zdroj: Reuters

Podle bezpečnostních zdrojů, citovaných v neděli odpoledne agenturou Reuters, kamiony vjely na egyptskou stranou hraničního přechodu, kde jsou podrobovány kontrole, než zamíří do Pásma Gazy ovládaného Hamásem.

V Pásmu Gazy, které je odříznuto od dodávek potravin, vody, elektřiny i paliv, se zhoršuje humanitární krize a místní obyvatelé podle humanitárních organizací dodávky pomoci nutně potřebují.

Státníci i mezinárodní organizace v posledních dnech žádali, aby přechod zůstal otevřený. Mnozí ale také zdůrazňovali, že pomoc je určena civilistům a nesmí ji zabavit Hamás.

ava, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme