Hamás má údajně rakety schopné zasáhnout Tel Aviv

Palestinské hnutí Hamás vyzkoušelo raketu schopnou zasáhnout třímiliónovou aglomeraci Tel Avivu. V izraelském parlamentu to prohlásil náčelník izraelské vojenské špionáže Amos Jadlin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Hamasu Chálid Mišaal | Foto: Jaromír Janev

Raketový test podle generála svědčí o rostoucí vojenské síle Hamásu, který už více než dva roky ovládá pásmo Gazy a odmítá uznat existenci Izraele.

Při zimní válce v oblasti Gazy sice přišlo o život stokrát více Palestinců než Izraelců, palestinské ozbrojené skupiny ale při ní ukázaly nové útočné možnosti. Rakety poprvé z Gazy létaly 40 kilometrů daleko, mimo jiné do izraelské Berševy.

Teď prý ale Hamás vyzkoušel odpálením do moře raketu s doletem 60 kilometrů. Jadlin poslancům nedokázal říci, jestli ji palestinští ozbrojenci sami sestrojili, nebo si ji nechali do Gazy dopravit pašeráckými tunely z Egypta. V zimě izraelské letectvo zlikvidovalo v Súdánu zbrojní konvoj, který prý k Palestincům mířil z Íránu.

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme