Hamás prý vede tajné rozhovory s evropskými zeměmi

Palestinské hnutí Hamás, které Západ označuje za teroristickou organizaci, vede tajné rozhovory s pěti evropskými zeměmi. Agentuře AP to řekl vysoký činitel této organizace Usáma Hamdán. Západní vlády oficiálně odmítají kontakty s Hamásem kvůli jeho protiizraelské činnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Hamasu Chálid Mišaal | Foto: Jaromír Janev

Pozorovatelé dávají zprávy o tajných rozhovorech do souvislosti s novou realitou na Blízkém východě.

Řadu Západem podporovaných autoritářských režimů nahradili demokraticky zvolení islamisté. Do této skupiny patří i vítěz posledních palestinských voleb - Hamás.

Usáma Hamdán odmítl upřesnit, se kterými evropskými státy organizace jedná. Jiní představitelé Hamásu anonymně uvedli, že jde o Nizozemsko, Británii, Francii, Rakousko a Švédsko. Představitelé těchto zemí to ale veřejně popřeli.

Izraelská televize včera informovala, že před šesti lety s Hamásem jednal přes evropské prostředníky i premiér židovského státu Ehud Olmert. Ten prý o tom kvůli utajení neinformoval ani ostatní členy své vlády.

Břetislav Tureček, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme