Hamás chce výměnou za rukojmí ukončení izraelské ofenzivy. Požadují stažení armády z Pásma Gazy

Palestinské teroristické hnutí Hamás v pondělí opět propuštění rukojmích unesených z Izraele 7. října podmínilo ukončením izraelské ofenzivy v Pásmu Gazy a stažením izraelských vojsk z tohoto území. Informuje o tom agentura Reuters.

Gaza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sdělení islamistického Hamásu, který Evropská unie a Spojené státy pokládají za teroristickou organizaci, přichází poté, co šéf izraelské tajné služby Mosad v neděli v Paříži jednal se svým americkým protějškem a zástupci Egypta a Kataru, kteří v konfliktu dělají zprostředkovatele. Tématem byla možná dohoda o propuštění zbývajících zhruba 130 rukojmích.

Dohoda o příměří v Gaze se blíží. Jedná se o dvouměsíčním přerušení bojů, píší média

Číst článek

„Úspěch pařížské schůzky bude záviset na tom, zda okupační síly budou souhlasit s ukončením rozsáhlé agrese proti Pásmu Gazy,“ řekl agentuře Reuters vysoký představitel Hamásu Sámí abú Zuhrí.

Zda po splnění této podmínky Hamás propustí všechny nebo jen některé z rukojmích, není podle Reuters jasné. Hamás již dříve uvedl, že propuštění všech zajatců by vyžadovalo, aby Izrael propustil tisíce palestinských vězňů.

Palestinský zdroj, který byl seznámen s obsahem jednání, uvedl, že aby Hamás podepsal dohodu navazující na listopadové týdenní příměří, při němž propustil zhruba stovku rukojmích, bude po Izraeli požadovat stažení z Pásma Gazy a ukončení vojenských operací.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme