Hamas v předvolebních průzkumech dotahuje vládnoucí Fatah

Hnutí islámského odporu Hamas se před nadcházejícími parlamentními volbami dotahuje na palestinské vládní hnutí Fatah. Vyplývá to z průzkumu palestinské prestižní univerzity Bir Zeit. Izraelská média informují o tom, že v případě volebního vítězství Hamasu by Spojené státy revidovaly a zřejmě i přerušily pomoc Palestinské autonomii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

malý příznivec Hamasu | Zdroj: ČTK

Hnutí Hamas má podle výsledků průzkumu podporu 31 procent voličů, zatímco Fatah pětatřiceti. Palestinští představitelé z vládnoucího Fatahu jsou ale přesvědčeni, že podpora Fatahu a frakcím Organizace pro osvobození Palestiny je větší. Problém však vidí v současné roztříštěnosti úsilí.

Zatímco Hamas vede sjednocenou kampaň i za pomoci vlastní televize, kterou před nedávnem zkušebně uvedl do provozu, Fatah je rozdělený nejméně na dvě silnější frakce. Představitelé Hamasu tvrdí, že 25. ledna získají polovinu křesel v autonomním zákonodárném sboru.

Předvolební kampaň se rozběhla naplno. Na ulicích jsou všude nalepené plakáty a každá frakce se snaží využívat reklamních spotů v rádiu a televizi.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme