Hamás vyšetřuje, kdo zavraždil teroristu Mabhúha

Palestinské hnutí Hamás vyšetřuje okolnosti vraždy předního velitele této organizace. Informuje o tom arabský tisk. Mahmúd Mabhúh přišel o život při atentátu v Dubaji. Hamás z vraždy obvinil Izrael a slíbil mu krvavou odvetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ozbrojení Palestinci | Foto: Břetislav Tureček

Arabská média spekulují, že komando mohlo do emirátu přijet v doprovodu izraelského ministra Uziho Landaua. Ten byl na pracovní návštěvě Dubaje tři dny před atentátem.

Podle londýnského deníku al-Kuds al-arabí má vnitřní vyšetřování Hamásu zjistit, jak se útočníci mohli dostat do blízkosti jednoho ze zakladatelů vojenského křídla hnutí. Bratr Mabhúha přitom řekl, že zabitý muž chodil bez ochranky, i když už dvakrát vyvázl z pokusu o atentát. V Dubaji ho prý útočníci v hotelu zabili elektrickým proudem.

Jeruzalémská vláda odmítá obvinění o svém zapojení do vraždy jakkoli komentovat. Izraelský server Injan merkazi mezitím uvedl, že palestinského teroristu zabilo čtyřčlenné komando izraelských tajných služeb. Nejprve ho prý ale v hotelovém pokoji vyslýchalo ohledně pašování zbraní z Íránu na palestinská území.

Břetislav Tureček, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme