Hamas zřejmě mučil kameramana pracujícího pro ARD

Palestinské radikální hnutí Hamas propustilo po několika dnech kameramana německé veřejnoprávní televize ARD. Podle jeho kolegů byl novinář během věznění mučen a je ve velmi špatném zdravotním stavu. Na německé mediální scéně vyvolala zpráva velké pobouření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ozbrojenci Hamasu | Zdroj: ČTK

Palestinského kameramana ARD Sawaha Abú Saifa radikálové podezírali z příslušnosti ke konkurenčnímu hnutí Fatah. To podle názoru Hamasu stojí za pátečním pumovým útokem v pásmu Gazy, při kterém zahynulo šest lidí.

Šéf telavivského studia ARD Richard Schneider prohlásil, že Hamas během pětidenního věznění jeho kolegu mučil. Detaily ale nechtěl s ohledem na bezpečnost Abú Saifa a jeho rodiny zveřejnit.

Hamas prý chtěl od kameramana vědět, proč německá veřejnoprávní televize o radikálním hnutí tak negativně informuje. "Pokud se Hamas diví, proč o něm údajně tak negativně vysíláme, pak svým trýzněním Abú Saifa k tomu poskytl další pohnutku," komentoval poslední události úřadující předseda ARD Fritz Raff.

Ten je vězněním a mučením svého kolegy šokován, podobně jako další manažeři německých veřejnoprávních médií. Pobočka ARD přímo v pásmu Gazy zůstane na dobu neurčitou uzavřená.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme