Milion dolarů za Hamzu. USA vypsaly odměnu za informace vedoucí k dopadení bin Ládinova syna

Spojené státy vypsaly odměnu ve výši jednoho milionu dolarů (asi 22,5 milionu korun) výměnou za informace, které by vedly k dopadení nejmladšího syna zabitého vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina. Washington zařadil Hamzu bin Ládina na černou listinu mezinárodních teroristů už v lednu 2017. Vůdce Al-Káidy zabilo americké komando v roce 2011 v Pákistánu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hamza bin Ládin

Hamza bin Ládin | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Bin Ládinův nejmladší syn se k Al-Káidě přidal v roce 2015 a podle agentury DPA se stal jedním z vedoucích představitelů organizace.

Mladík se od té doby objevil v několika nahrávkách na internetu, v nichž hrozil Spojeným státům i jejich západním spojencům. Washington ve čtvrtek oznámil, že odměnu vyplatí výměnou za pomoc při jeho dopadení ve kterékoli zemi.

Hamzův otec, čtyřiapadesátiletý Usáma bin Ládin, byl zabit 2. května 2011 při akci speciálního amerického komanda v Abbottábádu poblíž pákistánské metropole Islámábádu. Jeho tělo bylo poté vhozeno do Arabského moře.

WANTED. Up to $1 million for information on Hamza bin Laden, an emerging al-Qa'ida leader. Hamza is son of Usama bin Laden and has threatened attacks against the United States and allies. Relocation possible. Submit a tip, get paid. rewardsforjustice.net #RFJ

22:55 – 28. 02. 2019

2144 3021

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme