Hannoverská státní opera propustila šéfa baletu. Pomazal kritičce obličej psími výkaly

Státní opera v německém Hannoveru s okamžitou platností propustila šéfa svého baletu, který pomazal obličej kritičky psími výkaly. Baletní šéf Marco Goecke podle opery porušil pověst scény. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

Hannover Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Choreograf Marco Goecke

Hannoverská opera Goeckemu pozastavila činnost a zakázala mu vstup do divadla v metropoli Dolního Saska | Zdroj: Profimedia

„Nezodpovědné chování Marka Goeckeho hluboce znepokojilo diváky, podráždilo veřejnost, porušilo všechny principy domu a mohutně poškodilo pověst hannoverské Státní opery,“ uvedl operní dům v dnešním prohlášení. Opera uvedla, že obě strany se navzájem dohodly na rozvázání kontraktu s choreografem.

Lidé na premiéře Prodané nevěsty bučeli, kritička odešla. ‚Publikum se uvolnilo,‘ reaguje režisérka Nellis

Číst článek

Hannoverská opera už krátce po útoku na kritičku deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung Wiebke Hüsterovovou Goeckemu pozastavila činnost a zakázala mu vstup do divadla v metropoli Dolního Saska.

Incident se odehrál v sobotu večer během premiéry nového baletního představení Glaube - Liebe - Hoffnung (Víra - Láska - Naděje), když padesátiletý Marco Goecke ve foyer divadla přistoupil ke kritičce Wiebke Hüsterové a začal se jí naštvaně ptát, co tam dělá.

Pak ji obvinil z toho, že její recenze v deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung vedla k výpovědím předplatného. Nakonec jí obličej pomazal psími výkaly, které s sebou přinesl v papírovém sáčku.

Policie Goeckeho vyšetřuje kvůli podezření z ublížení na těle a slovního urážení, uvedla hannoverská policie. Operní dům uvedl, že rozlišuje mezi Goeckem zaměstnancem a Goeckem choreografem a jeho baletní představení zůstanou na programu. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme