Hans Blix: Washington a Londýn jednaly účelově

Bývalý zbrojní inspektor OSN Hans Blix v rozhovoru pro televizi BBC řekl, že Británie a Spojené státy příliš dramatizovaly informace o iráckých zbraních hromadného ničení. A to ve snaze nalézt důrazné argumenty pro vojenský zásah v Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hans Blix | Foto: UN/DPI Photo by Eskinder Debebe

Hans Blix poskytl rozhovor moderátorovi televize BBC ze švédského hlavního města Stockholmu. Jak řekl, podle jeho názoru premiér Tony Blair nejednal nepoctivě, nicméně občané západních zemí očekávají větší upřímnost od svých vedoucích představitelů.

Ti, kdo připravovali referát o iráckých zbraních hromadného ničení, podle Blixe postupovali jako prodejci ve snaze přehánět význam svého zboží. Blix dodal, že pracovníci zpravodajských služeb Británie a Spojených států kladli příliš velký důraz na to, co jim sdělili iráčtí uprchlíci.

Vůdce opozičních liberálních demokratů Charles Kennedy prohlásil, že premiér by měl učinit prohlášení vymezující přesně, co on a jeho ministři věděli o iráckých zbraních.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme