Harley-Davidson slaví sté narozeniny

V americkém státě Wisconsin vrcholí čtyřdenní oslavy stých narozenin legendární motocyklové značky Halley-Davidson. Rychlost, sílu a originální vyvedení každého kusu charakterizují tyto motocykly typicky amerického střihu. V nejrůznějším provedení jsou teď k vidění právě v okolí města Milwaukee ve Wisconsinu, kde má jubilující společnost své sídlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Harley-Davidson | Foto: Markéta Konvalinová

Wisconsinem burácejí velkoobjemové motocykly více než na jiných letních srazech. Na 300 tisíc fanoušků značky Halley-Davidson a motocyklových nadšenců se sjelo do Milwaukee z celé Ameriky i ze zahraničí.

Harley symbolizující volnost už není jen motorkou mladých rebelů. Sedlají ho stále více prošedivělí muži z vyšší společnosti. Nejrychleji rostoucí skupinou jezdců se ale stávají ženy.

Před sobotní galaprojížďkou deseti tisíc hlučných strojů městem musela být přijata zvláštní opatření nejen v dopravě, ale také v místní zoologické zahradě. Dnes oslavy vyvrcholí velkou narozeninovou party s ohňostrojem u Michiganského jezera.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme