Harvardova univerzita evakuovala část areálu kvůli bombové hrozbě. Ta se nakonec nepotvrdila

Harvardova univerzita v americkém Bostonu kvůli hrozbě výbušninou evakuovala část svých budov v Cambridge ve státě Massachusetts. Na místě zasahovaly desítky policistů ze speciální jednotky určené pro takové případy. Hrozba se nepotvrdila a univerzita se vrací k běžnému provozu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Harvardova univerzita je plná speciálních policejních jednotek | Zdroj: Reuters

Univerzita uvádí na svých internetových stránkách, že policisté žádné stopy po výbušninách nenašli a není důvod se domnívat, že hrozí nějaké nebezpečí. Dvě ze čtyř evakuovaných budouv jsou znovu otevřené.

Univerzita odpoledne vydala pokyn k evakuaci čtyř budov z důvodu telofonátu, který informoval o údajném nálezu výbušnin. Také dnešní výuka a zkoušky byly z důvodu bezpečnosti zrušeny. Kampus byl uzavřen pro veřejnost, mohli do něj jen ti, kteří mají univerzitní průkaz.

Mezi evakuovanými budovami byly koleje pro nejnižší ročníky a vědecké centrum, které je domovem desítek laboratoří, včetně astronomické, chemické a fyzikální.

Přehrát

00:00 / 00:00

O bombové hrozbě na Harvardově univerzitě informuje zpravodajka Lenka Kabrhelová

Kampus nejstarší univerzity na území Spojených států leží v hustě osídlené příměstské oblasti okolo Bostonu. Celkem má okolo 21 tisíc studentů.

Podle zaměstnanců univerzity už v minulosti došlo k drobnějším incidentům, ale ten dnešní byl prý největší.

Americké školy zpřísňují svá bezpečnostní opatření. Stále totiž přibývá nejen bombových hrozeb, ale i útoků střelnými zbraněmi.

Před třemi dny na střední škole v Coloradu zranil jeden ze studentů dva spolužáky střelnou zbraní a následně ji obrátil proti sobě. V listopadu byla na jeden den uzavřena Yaleova univerzita. Důvodem bylo anonymní varování před střelcem.

V dubnu letošního roku navíc došlo právě v Bostonu během maratonu k bombovému atentátu, při němž zemřeli tři lidé a 260 dalších bylo zraněno. Všechny instituce v oblasti jsou proto od té doby ostražité vůči takovýmto hrozbám.

Lenka Kabrhelová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme