Weinstein žádá soud, aby zamítl žalobu proti němu. Odvolává se na příznivé výroky hollywoodských hvězd

Filmový producent Harvey Weinstein požádal newyorský federální soud o zproštění obvinění ze sexuálního obtěžování. Žaloba podle něho nepředložila důkazy pro tvrzení desítek žen, které magnáta obvinily. Weinstein svou žádost opírá o údajné příznivé výroky několika hollywoodských hvězd, které k němu při spolupráci neměly žádné výhrady.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmový producent Harvey Weinstein | Zdroj: Reuters

Newyorský soud projednává žalobu šesti žen, na které měl producent zaútočit, když s nimi byl o samotě. Pětašedesátiletý Weinstein popírá, že by s kýmkoli měl nedobrovolný sex. Jeho kauza odstartovala vlnu dalších obvinění, která mířila do řad politiků, novinářů a manažerů. Mezi ženami, které o producentově nevybíravém chování promluvily, jsou i hvězdy jako Salma Hayeková, Gwyneth Paltrowová nebo Angelina Jolie.

#MeToo: Weinsteinův případ zmobilizoval ženy na sítích. Hromadně píší o sexuálním obtěžování

Číst článek

Weinsteinova obhajoba se podle soudních dokumentů odvolala na výroky Meryl Streepové a Jennifer Lawrenceové, které k chování obviněného producenta neměly žádné výhrady. Lawrenceová měla říct moderátorce Oprah Winfreyové, že Weinsteina zná 20 let a vždy se k ní choval pěkně. Podle Streepové Weinstein při natáčení vždy vystupoval korektně.

Obhájci rovněž zpochybňují tvrzení žalujících, že jim Weinstein vyhrožoval odvetou, kdyby si na něj stěžovaly. Uvádějí případ Paltrowové, kterou údajně producent obtěžoval v roce 1994 při natáčení filmu Emma. O rok později Paltrowová dál s Weinsteinem spolupracovala, a za jednu z rolí dostala dokonce Oscara. "Necítila se tak poškozená, aby nemohla dál spolupracovat, a její kariéra nijak neutrpěla," vzkázali obhájci soudu.

Tomáš Fiala, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme