Český hasič na dovolené zachránil pětileté dítě, chlapce resuscitovali dvacet minut

Pardubický hasič Miloslav Vašák zachraňuje lidi i během své dovolené v Itálii. Při návštěvě akvacentra si v bazénu všiml topícího se chlapce. Neváhal a skočil pro něj do vody, následně ho dvacet minut resuscitovali. Dítě nakonec přepravil vrtulník do nemocnice.

Ravenna/Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubický hasič Miloslav Vašák, který zachránil pětiletého chlapce na dovolené v Itálii | Zdroj: Archiv Miloslava Vašáka

„V jedné části bazénu začala akce animátorů. Nechtěl jsem se plést, tak jsem zamířil na druhou část bazénu. Všiml jsem si dítěte v hloubce na dně právě druhé části bazénu,“ popsal hasič Pardubického kraje Miloslav Vašák, který tráví dovolenou v italské Ravenně.

„Jeden muž mi pomohl chlapce vytáhnout. S plavčíkem jsme chlapce resuscitovali asi dvacet minut. Po deseti minutách naskočil, stabilizovali jsme ho a udrželi při životě. To už na místě přistával vrtulník, který asi pětiletého chlapce transportoval do nemocnice,“ přiblížil.

Snažím se poslouchat tělo a odpočívat. Nejtěžší na mojí práci je psychika, vysvětluje hasičský šampion

Číst článek

Hasiče na dovolené pak ještě vyslechli policisté, kteří se pokoušejí zjistit, jak k incidentu došlo. A majitel akvacentra mu poděkoval za okamžitou pomoc.

„Přišla za mnou i chlapcova matka, je to tak půl hodinky a poděkovala. Klučinu prý uvedli do umělého spánku a postupně ho probouzí. Zatím prý nezjistili žádné poškození mozku. Tak jsem moc rád,“ uzavírá Vašák.

O záchraně pětiletého chlapce už také informovala některá italská média, o hrdinu se zajímala mimo jiné tamní televize, doplnila mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme