Hasiči uhasili požár v Nízkých Tatrách

Požár v Nízkých Tatrách už záchranáři zcela zlikvidovali. Lesní plocha zasažená ohnivým živlem se zvětšila o třetinu na několik desítek hektarů. Hořet začalo včera odpoledne mezi obcemi Helpa a Závadka nad Hronom.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v Nízkých Tatrách

Požár v Nízkých Tatrách | Zdroj: ČTK

Požár lesa, který vypukl včera po 13. hodině, si kromě 70 hasičů vyžádal dnes ráno už i frontální útok čtyř letadel a dvou vrtulníků. Kromě kalamitního dřeva se totiž chytil i živý les.

Živel zasáhl asi 50 hektarů lesní plochy, z toho 40 hektarů je na území zničeném loňskou kalamitou a zbytek je vzrostlý les. Na prudkém rozšíření plamenů se podepsalo extrémní sucho, prudký vítr a nedostupný terén. Včera večer se na místo požáru přišli podívat ministr vnitra Vladimír Palko a ministr zemědělství Zsolt Simon.

Nehořelo však jenom v Nízkých Tatrách - 37 hasičů lokalizovalo požár u obce Štvola ve Vysokých Tatrách. Předběžné škody se odhadují na 30 miliónů korun. Proč požáry vznikly vyšetřují specialisté.

Ľubomír Lehotský, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme