Hasiči už v troskách WTC nehledají živé

V troskách Světového obchodního střediska v New Yorku už zřejmě nejsou žádní živí. Bezmála dva týdny po útocích to přiznal šéf místních hasičů Thomas von Essen v rozhovoru pro televizní stanici CNN. Už den předtím newyorský starosta Rudolph Giuliani prohlásil, že objevení někoho, kdo by žil, by se rovnalo zázraku. Podle včerejší bilance zemřelo či se pohřešuje 6729 osob. Záchranáři z trosek vyprostili 276 těl, z nichž 206 bylo identifikováno. Záchranáři objevili jen pět živých lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V souvislosti s útoky federální americké úřady obvinily první osobu. Jde o Herberta Villalobose, proti kterému bylo u soudu ve státě Virginia vzneseno obvinění z napomáhání jednomu z pravděpodobných únosců při získání osobních dokladů měsíc před útoky. Druhý muž, který únosci pomáhal s doklady, s úřady spolupracuje a proto nebyl obviněn. Celkem bylo zadrženo přes 352 lidí a po dalších téměř 400, kteří by mohli pomoci vyšetřování, se pátrá.

Z napomáhání teroristům, kteří unesli letadla a zaútočili s nimi v New Yorku a ve Washingtonu byla obviněna první osoba. Proti Herbertu Villalobosovi bylo vzneseno obvinění z napomáhání jednomu z pravděpodobných únosců při získání osobních dokladů měsíc před útoky. Druhý muž, který únosci pomáhal s doklady, s úřady spolupracuje a proto nebyl obviněn. Celkem bylo zadrženo přes 352 lidí a po dalších téměř 400 se pátrá, aby mohli být vyslechnuti. Úřady se domnívají, že mají informace, které by mohly pomoci při vyšetřování útoků.

Nejméně čtyři osoby byly dnes ráno zadrženy v souvislosti s plánovanými útoky na americké velvyslanectví v Paříži a další americké objekty ve Francii. Uvedly to francouzské policejní zdroje a zpravodajská televize LCI. Kvůli tomuto údajnému spiknutí francouzská policie už v pátek zadržela sedm osob. Pařížské úřady zahájily vyšetřování tohoto spiknutí 10. září, den předtím, než byly spáchány teroristické útoky v New Yorku a ve Washingtonu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme