Havaj jako další americký stát povolí sňatky homosexuálů. Od změny si slibuje více turistů

Havaj čekají v blízké době změny. Brzy se připojí k dalším americkým státům, které povolují homosexuální sňatky. Zákon už schválil tamní Senát. K tomu, aby začala novela platit, už zbývá jen podpis guvernéra.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havaj povolí homosexuální sňatky. Schválení zákona tamním Senátem se v ulicích oslavovalo

Havaj povolí homosexuální sňatky. Schválení zákona tamním Senátem se v ulicích oslavovalo | Zdroj: Reuters

Guvernér - demokrat Neil Abercrombie - zákon podepíše. Sám totiž před časem havajské senátory vyzval, aby sňatky osob stejného pohlaví povolili. Rozhodnutí Senátu ocenil i havajský rodák Barack Obama.

Havaj se tak stane už čtrnáctým americkým státem, ve kterém se mohou gayové a lesby brát. To by mělo mimo jiné v zemi posílit turismus.

Očekává se, že právě Havaj se stane oblíbeným místem k uzavírání homosexuálních sňatků. Podle odhadů by to do státní kasy mohlo přinést v následujících třech letech o čtyři miliardy korun více.

Právě v této oblíbené turistické destinaci se stal jeden z hlavních historických mezníků. V 90. letech tu dvě ženy požádaly o povolení k sňatku, ale neúspěšně. A to vedlo k řadě změn.

Třicet amerických států homosexuální manželství zakázalo a Kongres v roce 1996 přijal zákon, který manželství definoval pouze jako sňatek mezi mužem a ženou. Letos ho ale americký Nejvyšší soud zrušil.

Lidé na Havaji slaví povolení uzavírat sňatky homosexuálních párů | Foto: Reuters

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme