Havárie v chemičce v Ludwigshafenu

Při nehodě v chemičce BASF v západoněmeckém Ludwigshafenu unikl do ovzduší oblak jedovatých plynů, který zasáhl a vnitřním poleptáním zranil nejméně 91 osob, z toho většina jsou děti. Několik ze zasažených osob je nadále na pozorování v nemocnici. Podle údajů podniku došlo ráno při čištění jednoho výrobního zařízení k úniku fosfinových plynů. Jedovatý oblak byl větrem zahnán přes Rýn do obytné čtvrti Sandhofen, která je součástí Mannheimu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plyn se vyznačoval zřetelným nepříjemným zápachem. Poté, co mírný vítr zanesl plynový oblak ze Sandhofenu do volné krajiny, se plyn brzy rozptýlil.

Osoby, které se plynu nadýchaly, si stěžovaly na pálení očí, sliznic a dýchacích cest. Policie proto vyhlásila plynový poplach a vyzvala obyvatele čtvrti, aby utěsnili okna a dveře svých příbytků a až do odvolání nevycházeli ven.

Většina postižených mohla být po ošetření propuštěna domů. Do nemocnice na trvalejší pozorování bylo převezeno jen několik osob, ale ani jim údajně nehrozí trvalé následky.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme