Havárii letadla na Kubě nepřežil ani jeden cestující

V troskách letadla zahynulo všech jednašedesát pasažérů a sedm členů posádky. Letoun společnosti Aero Caribbean ztroskotal na lince z haitského hlavního města Port-au-Prince přes Santiago de Cuba do Havany v hornaté oblasti v provincii Sancti Spiritus uprostřed Kuby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historické centrum Havany | Foto: Martin Stiller

Po odletu ze Santiaga de Cuba v podvečer místního času vyslali piloti nouzový signál, krátce poté s nimi věž ztratila kontakt. Podle svědků nehody udělal letoun několik prudkých pohybů a zřítil se do husté vegetace, kde začal hořet.

Mezi pasažéry převažovali Kubánci, v letadle však cestovalo i osmadvacet cizinců – Argentinci, Mexičané, Nizozemci nebo Rakušané. Úřady již potvrdily, že záchranáři nenašli nikoho, kdo by přežil.

Šlo o vrtulové letadlo ATR vyráběné v Evropě. Podle serveru Planespotters bylo jedním z nejnovějších z flotily kubánské státní společnosti Aero Carribean – bylo mu patnáct let.

David Koubek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme